• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamiltoné a pole pozíció Olaszországban

Forma-1 Hírek - Hamiltoné a pole pozíció Olaszországban

Készült: 2015.szeptember.05 21:16 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton pole pozíciót szerzett az Olasz Nagydíjra. A brit pilóta 2015-ben 11. alkalommal indulhat az első rajtpozícióból, míg a Ferrari a második és harmadik helyen zárt.
Hamilton a Q3-ban első köre során 1:23.397-es időt ért el, amelyet végül senkinek nem sikerült megjavítania, mögötte Kimi Räikkönen végzett, csapattársa, Sebastian Vettel előtt.

A Mercedes egy be nem azonosított problémát észlelt Nico Rosberg erőforrásán az időmérő edzés előtt és ezért egy motorcserét hajtottak végre és egy régebbi egységet szereltek az autóba.

Rosberg így hátrányba került és csak a negyedik helyig jutott, bár kevesebb, mint egy tizedmásodperc volt a hátránya Räikkönennel szemben.

A Williams kibérelte a harmadik rajtsort, Valtteri Bottas és Felipe Massa az ötödik és hatodik lett, míg Sergio Perez a hetedik helyen zárt a Force Indiával.

Romain Grosjean a nyolcadik helyen végzett, Nico Hülkenberg első gyors köre után a Q3-ban erővesztésre panaszkodott és a kilencedik lett.

Marcus Ericsson a Q3-ba jutott, de a versenybírák vizsgálat alá vonták, miután az időmérő edzés elején feltartotta Nico Hülkenberget.

Pastor Maldonado volt az egyetlen olyan Mercedes erőforrást használó pilóta, aki nem jutott be a Q3-ba, miután a 11. helyre elegendő időt ért el. A 12. Felipe Nasr lett, a Roggia sikánnál azonban elfékezte magát.

Carlos Sainz Junior a 13. lett a Toro Rossóval, a Q2-ben búcsúzott még mindkét Red Bull pilóta, Daniil Kvyat a 14. helyen végzett, míg Daniel Ricciardo ki sem hajtott a pályára.

Egyik McLaren pilóta sem tudott a Q2-be jutni, Jenson Button a 16., Fernando Alonso a 17. helyen végzett.

A Manor Marussia a 18. és 19. helyen zárt, Will Stevens 0.2 másodperccel előzte meg csapattársát, Roberto Merhit, de a versenytársak motorcsere miatti büntetéseinek köszönhetően a rajtrácson előrébb lépnek.

Max Verstappen csak a Q1 végén tudott a pályára hajtani, miután szerelői dolgoztak a Toro Rossón, ám autójának motorborítása a Curva Grande kanyarnál levált és mért idő nélkül zárta az edzést.

Az Olasz Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét Monzában.