• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a Japán Nagydíjat

Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a Japán Nagydíjat

Készült: 2015.szeptember.27 07:48 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton idei nyolcadik győzelmét aratta, miután mercedeses csapattársát, Nico Rosberget megelőzte a Japán Nagydíj rajtjánál. Hamilton az egyes kanyarban utasította maga mögé Rosberget és beállította Ayrton Senna 41 Formula-1-es győzelmi rekordját.
Rosberg a második helyen ért célba, miután a negyedik helyre került az első körben, míg Sebastian Vettel néhány másodperccel lemaradva honfitársa mögött a harmadik lett.

Hamilton és Rosberg az első kanyarnál harcoltak, a brit pilóta a belső ívet választotta. Rosberg a külső íven haladt, de Hamilton mellett Vettellel és Valtteri Bottasszal szemben is pozíciót veszített, a negyedik helyre csúszott vissza.

Mögöttük Daniel Ricciardo és Felipe Massa ütközött a rajtnál, mindkét autó defektet kapott, míg az egyes kanyar felé haladva Sergio Perez a kavicságyba került, de folytatni tudta a versenyt.

Hamilton hét másodpercre növelte előnyét a verseny első etapjában és ezt az előnyt megtartotta, miután riválisai kereket cseréltek.

Rosberg a kerékcserék után maradt a negyedik helyen, de azonnal nyomni kezdte és Casio Triangle-nél megelőzte Bottast a belső íven, a harmadik helyre került.

A német pilóta felzárkózott Vettelre a második etap során és egy körrel korábban cserélt kereket, mint a Ferrari pilótája, ezzel Vettel elé vágott, míg Hamilton megtartotta komoly előnyét.

A brit pilóta végül 18 másodperces előnnyel tudott nyerni, Rosberg és Vettel állhatott még fel a dobogóra.

Kimi Räikkönen megelőzte Bottast és a negyedik lett, míg Nico Hülkenberg mindkét Lotust megelőzve a hatodik lett.

Az enstone-i alakulat a nehéz hétvégén Romain Grosjeannal a hetedik, Pastor Maldonadóval a nyolcadik helyen zárt.

Max Verstappen megelőzte Carlos Sainz Juniort a kilencedik helyen, bár a spanyol pilótának az utolsó kerékcseréjénél problémái adódtak. Sainz a boxba hajtva elütötte a boxutca bejáratánál lévő bóját és ezért első orrkúpot is cserélni kellett autóján.

Fernando Alonso a verseny során hangot adott bosszúságának a McLaren csomagját illetően, a Honda erőforrását GP2-es motornak írta le, végül a spanyol a 11. lett, míg Perez a 12. helyen zárt, miután sokáig beragadt Marcus Ericsson mögé.

Ericsson a futam elején pördült meg és később forgalomba került, a 14. helyre esett vissza a Red Bull pilótája, Daniil Kvyat mögé.

Ricciardo a 15. lett Jenson Button, Felipe Massa és a Manor Marussia párosa, Alexander Rossi és Will Stevens előtt.

Stevens jobban állt Rossinál, ám a 130R-nél megpördült és majdnem összeütközött csapattársával. A brit pilótát még időbüntetéssel is sújtották, miután átlépte a boxutcában megengedett sebességhatárt.

A Sauber pilótája, Felipe Nasr négy körrel a leintés előtt állt ki, mivel nem tudott versenyképes teljesítményt nyújtani.

A szezon következő versenye, az Orosz Nagydíj október 11-én kerül megrendezésre Szocsiban.